18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostra walka z koronawirusem

Rząd wprowadza NOWE OGRANICZENIA!

Wojciech Kozicki
30.03.2020  18:17
Ograniczenia i zakazy w Polsce - rząd walczy z koronawirusem
Ograniczenia i zakazy w Polsce - rząd walczy z koronawirusem Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce to nadal epidemia nie do zatrzymania, a Ministerstwo Zdrowia nie ukrywa, że apogeum i najgorsze dopiero nadciąga. Stan epidemii w kraju i zakaz wychodzenia z domu, to za mało, by powstrzymać rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2, więc rząd planuje wprowadzić NOWE OGRANICZENIA.

Epidemia koronawirusa tak naprawdę w Polsce dopiero się zaczyna. Minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji prasowej w poniedziałek 30 marca poinfiormował, że "gwałtowny szczyt zachorowań" dopiero nadciąga, a dopiero, gdy chorych będą tysiące, wtedy będzie można podać wiarygodne prognozy. Zapowiedział, że rząd rozważa kolejne ograniczenia w kraju, ale nie podał konkretów.

Tymczasem polityk Prawa i Sprawiedliwości się wygadał. Piotr Gliński w Polsat News potwierdził, że będą nowe przepisy i ograniczenia. Należy spodziewać się m.in. bardziej rygorystycznych przepisów administracyjnych, które mają dotyczyć sklepów i miejsc pracy. Prawdopodobnie zostanie ograniczona ilość osób, które będą mogły robić zakupy w tym samym czasie.

Nowe zakazy i ograniczenia  - walka z koronawirusem w Polsce

Gliński został zapytany w niedzielę, czy nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu. Odpowiedział, że „one będą szybsze”. Prawdopodobnie premier Mateusz Morawiecki ogłosi je oficjalnie we wtorek na konferencji prasowej.

Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach. Nie możemy łamać tych zasad, o których mówimy. Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni – powiedział wicepremier Gliński w Polsat News.

W mediach społecznościowych publikowane są kolejne zdjęcia i filmy ukazujące, jak Polacy nie przejmują się dotychczasowymi ograniczeniami i łamią zakazy. Minister Szumowski na konferencji prasowej zwrócił uwagę, że to jak wiele osób zachoruje na koronawirusa w Polsce, zależy przede wszystkim od odpowiedzialności obywateli. Apeluje, by nie korzystać z dobrej wiosennej pogody i nie wychodzić z domów!

Izolacja musi być zachowana w sklepach, w miejscach pracy, w środkach komunikacji publicznej. Musimy pamiętać, że to jest wyjątkowy czas. Niestety, podczas tego weekendu pojawiły się dość duże zbiorowiska osób w różnych miejscach publicznych - powiedział Gliński. (Polsat News)

Koronawirus w Polsce - szczepionka i prognozy dla polskiej gospodarki - WIDEO:

Przeczytaj więcej
Komentarze