18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 w Polsce

Polak z koronawirusem w stanie ciężkim

Wojciech Kozicki
09.03.2020  09:32
Koronawirus w Polsce - Polak w stanie ciężkim, silne objawy
Koronawirus w Polsce - Polak w stanie ciężkim, silne objawy Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce nie ma litości, a kolejne nowe informacje to dramatyczne doniesienia. Rośnie liczba zakażonych, a we Włoszech szokuje liczba ofiar śmiertelnych. Tymczasem stan zdrowia chorego Polaka się pogorszył, jest w stanie ciężkim!

Epidemia koronawirusa w Polsce się rozkręca, aktualne dane po weekendzie podają, że bilans osób zakażonych COVID-19 wynosi 11 osób. Pacjent zero, który prawie wyzdrowiał, ma NAWRÓT CHOROBY i lekarze walczą o jego życie. Tymczasem media donoszą, że jeden z pacjentów, który przebywa w szpitalu we Wrocławiu, jest W STANIE CIĘŻKIM.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że ten chory to starszy mężczyzna, który zaraził się po kontakcie z bliską osobą, która też jest chora na koronawirusa i przebywa w szpitalu za granicą.

Zakażenie nastąpiło podczas wizyty osoby bliskiej zza granicy. Po powrocie u tej osoby stwierdzono koronawirusa. Szybka, bardzo odpowiedzialna reakcja osób bliskich we Wrocławiu i poddanie się przez nich kwarantannie. Przede wszystkim bardzo szybki transport do szpitala w piątek - poinformował wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski o stanie zdrowia 70-latka.

Mamy 3 nowe przypadki zarażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że w najbliższych dniach nastąpi w Polsce wzrost zachorowań na koronawirusa, bo w każdym kraju wygląda to podobnie. Apeluje jednak o spokój i stosowanie się do zaleceń służb.

Objawy koronawirusa:

  •     gorączka
  •     kaszel
  •     duszność
  •     ból mięśni
  •     splątanie
  •     ból głowy
  •     ból gardła
Czytaj także
Przeczytaj więcej