18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus w Polsce.

Wspaniałe wieści z walki z pandemią! Kolejny pacjent wyleczony

Emilia Waszczuk
25.03.2020  12:56
Wspaniałe wieści z walki z pandemią! Kolejny pacjent wyleczony
Wspaniałe wieści z walki z pandemią! Kolejny pacjent wyleczony Fot: Karolina Adamska/East News

Bardzo dobre informacje ze szpitala w Cieszynie. Lekarzom udało się wyleczyć zakażonego koronawirusem SARS-COV-2 pacjenta.

W Polsce coraz więcej osób choruje na COVID-19. Niestety, ciągle jest problem z testami, więc nie wiadomo, jak wielu Polaków zakaziło się niebezpiecznym koronawirusem SARS-COV-2. Zmarło już co najmniej 12 pacjentów (tyle osób w środę rano obejmowały statystyki Ministerstwa Zdrowia).

Są jednak i dobre wieści. Kilka dni temu szpital w Zielonej Górze opuścił polski "pacjent zero", 66-letni Mieczysław Opałka - pierwsza osoba w kraju, u której potwierdzono zakażenie. Teraz dowiadujemy się, że wyleczony został kolejny mężczyzna.

Pacjent opuścił szpital

Zakażony mężczyzna trafił do szpitala w Cieszynie 2,5 tygodnia temu, wcześniej wrócił z Niemiec. Był pierwszą osobą zdiagnozowaną w regionie. Hospitalizowani, ze stwierdzonym COVID-19 są też jego żona i dziecko.

Informację o wyzdrowieniu pacjenta - co potwierdzają badania laboratoruyjne - przekazała rzecznik Szpitala Śląskiego, Ewa Herman.

Jedna osoba opuściła szpital. To mężczyzna, jeden z pierwszych trzech hospitalizowanych. Jego wynik jest ujemny

- poinformowała PAP.

Przeczytaj więcej
Komentarze