18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Już kilkunastu zarażonych

Koronawirus w Polsce. Pacjentka ze Szczecina trafiła na OIOM

Emilia Waszczuk
09.03.2020  14:31
Koronawirus w Polsce. Pacjentka ze Szczecina trafiła na OIOM
Koronawirus w Polsce. Pacjentka ze Szczecina trafiła na OIOM Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Koronawirus SARS-COV-2 zaraża coraz więcej osób, także w Polsce. Niestety, stan dwójki polskich pacjentów jest zly - kobieta leczona w szpitalu w Szczecinie, trafiła na OIOM.

Koronawirus dotarł do Polski, a liczba chorujących stale rośnie. Tylko w poniedziałek do południa potwierdzono aż pięć nowych przypadków. W sumie choruje więc co najmniej 16 osób!

Niestety, stan dwójki polskich pacjentów nie jest dobry. Mężczyzna przebywający w szpitalu we Wrocławiu ma być w stanie ciężkim. Jak się okazuje, również pacjentka ze Szczecina trafiła w poniedziałek na oddział intensywnej opieki medycznej.

Pacjentka na OIOM

To 63-latka, która w środę 4 marca trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. COVID-19 potwierdzono u niej w piątek. W poniedziałek została przewieziona na OIOM.

W tej samej placówce leczony jest mąż kobiety - jego stan pozostaje stabilny - podaje Onet.pl.

Oboje małżonkowie mają ponad 60 lat. Pochodzą ze Stargardu. W ostatnim czasie wrócili z podróży do Włoch - jechali własnym samochodem. Przed przewiezieniem ich do szpitala, przebywali w kwarantannie domowej.

Poza dwójką chorujących, w szczecińskim szpitalu przebywa pięć innych osób z podejrzeniem koronawirusa, w tym jedno dziecko. Wyniki ich badań mają być znane jeszcze w poniedziałek.

Czytaj także
Przeczytaj więcej