18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 dorwie wszystkich?

Koronawirus w Polsce - prognozy jak z horroru!

Wojciech Kozicki
26.09.2020  13:39
Koronawirus w Polsce i nowe prognozy - kiedy koniec epidemii?
Koronawirus w Polsce i nowe prognozy - kiedy koniec epidemii? Fot: Dimko/Laski Diffusion/East News

Koronawirus w Polsce najwidoczniej dopiero się rozpędza niczym pospieszny pociąg do śmierci, a Polacy wydają się bezradnie stać na torach. Rząd PiS zapewnia, że epidemia jest pod kontrolą, ale eksperci publikują nowe dramatyczne dane i prognozy. Ministerstwo Zdrowia kłamie?

Kiedy koniec epidemii koronawirusa w Polsce? Andrzej Duda podał termin i stwierdził, że mamy COVID-19 pod kontrolą. Tymczasem w sobotę 26 września padł kolejny potworny dobowy rekord zachorowań na koronawirusa. Co więcej, poseł Andrzej Sośnierz ujawnia jak PiS oszukuje Polaków i jak nie radzi sobie z epidemią. Zasugerował, że codzienne dane publikowane przez Ministerstwa Zdrowia są przekłamane. Jakie są więc realne prognozy na jesień i zimę?

Koronawirus w Polsce - prognozy

Dr Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego przedstawił swoje prognozy i zapowiada, że prawdziwa epidemia dopiero nadciąga. Wraz z innymi ekspertami przygotował kilka scenariuszy możliwego rozwoju COVID-19 w Polsce.

Rakowski w programie „Newsroom” (Wirtualna Polska) ujawnił, że październik może nam przynosić jeszcze większe wzrosty zakażeń. Prawdopodobnie dojdziemy nawet do 2-3 tysięcy przypadków COVID-19 dziennie! Ostrzega również, że brane jest pod uwagę, iż zrealizuje się najgorszy z możliwych scenariuszy i przyrost będzie JESZCZE WIĘKSZY. Co gorsza, lekarze zapowiadają, że epidemia zmieni formę i wkrótce będzie to TWINDEMIA!

Epidemia nie jest zjawiskiem niezależnym od naszego zachowani. Reakcja społeczna, niezależna od decyzji administracyjnych, jest niezależna od tego co się dzieje i rosnące słupki. Epidemia ma to do siebie, że będzie się zakażało coraz więcej osób – prognozuje dr Franciszek Rakowski.

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze