18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Aktualne dane Ministerstwa Zdrowia

Nowa informacje, liczba chorych na COVID-19 rośnie!

Wojciech Kozicki
26.03.2020  20:33
Nowe dane o zachorowaniach na COVID-19 w Polsce
Nowe dane o zachorowaniach na COVID-19 w Polsce Fot: Facebook/FAKTY TVP3 Wrocław

Ministerstwo Zdrowia w czwartek 26 marca po raz kolejny przekazało dramatyczne nowe informacje o zakażeniach – liczba chorych na koronawirusa w Polsce nadal rośnie. Bilans znowu się pogorszył!

Koronawirus w Polsce nie ma litości. Po raz kolejny na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawiły się aktualne dane i informacje o liczbie chorych na COVID-19. Niestety, nie są to dobre wiadomości.

Obecnie bilans zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi już 1221 osób! Potwierdzono, że zmarły kolejne dwie osoby. Liczba ofiar śmiertelnych w Polsce wynosi już 16 osób.

Mamy 58 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział już, że najgorsze dopiero nadciąga i wkrótce nastąpi szczyt zachorowań. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla CNN ujawnił jakie są prognozy i ilu Polaków zachoruje na SARS-CoV-2. Dlaczego nie mówił wcześniej o tym w polskich mediach?

Przeczytaj więcej
Komentarze