18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirusowa panika

Rolka na głowę? Sklepy wprowadzają limity na papier toaletowy!

Emilia Waszczuk
14.03.2020  10:49
Koronawirus w Polsce. Rossmann wprowadza limity na papier toaletowy i mydło
Koronawirus w Polsce. Rossmann wprowadza limity na papier toaletowy i mydło Fot: Shutterstock

Koronawirus SARS-COV-2 paraliżuje Polskę. Ludzie tłumnie ruszyli na zakupy i są już pierwsze tego skutki - będą limity produktów!

Pandemia koronawirusa na świecie, panika w Polsce. Od niedzieli część sklepów zostanie czasowo całkowicie zamknięta. Polacy już kilka dni wcześniej wyczuli zagrożenie i tłumnie rzucili się na zakupy, nie zważając na fakt, że właśnie w zatłoczonych sklepach mogą się zarazić...

Sklepowe półki zaczęły świecić pustkami. Najcenniejszym towarem okazały się makarony i kasze, oraz papier toaletowy, mydło i środki dezynfekujące. Skutki narodowej paniki już są wyraźnie widoczne. Część sklepów postanowiła wprowadzić limity dla klientów. Jedna osoba nie może kupić więcej, niż zezwala nowy regulamin.

Limity na mydło

Obostrzenia jako pierwsza wprowadziła sieć drogerii Rossmann. Już teraz jeden klient, na jednorazowych zakupach, może nabyć maksymalnie 3 sztuki mydła, 3 płyny dezynfekujące, 3 papiery toaletowe, 3 ręczniki kuchenne (opakowania). Informację potwierdziła w rozmowie z Onet.pl rzecznik Rossmanna, Agata Nowakowska.

W trosce o dobro wszystkich Klientów ustalamy limit sprzedaży wybranych artykułów na maksymalnie 3 sztuki na osobę

- poinformowała.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewnia, że w Polsce, mimo stanu zagrożenia epidemicznego, nie zabraknie żywności i najważniejszych produktów. Sklepy spożywcze, drogerie i apteki pozostaną otwarte. Od niedzieli zamknięte będą za to (częściowo) galerie handlowe oraz lokale gastronomiczne i rozrywkowe.

Czytaj także
Przeczytaj więcej