18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

modlitwa tylko w domu!

Rząd zamyka kościoły?! "Oglądajcie msze online"

Emilia Waszczuk
13.03.2020  19:56
Rząd zamyka kościoły?! "Oglądajcie msze online"
Rząd zamyka kościoły?! "Oglądajcie msze online" Fot: Shutterstock

Rząd PiS zmienił zdanie w związku z walką z koronawirusem SARS-COV-2. Już nie twierdzą, że tłumne uczestnictwo we mszach świętych jest dla ludzi bezpieczne.

Episkopat Polski poszedł na ugodę? Czy może to twarde działanie polskich polityków? Jak na razie nie wiadomo. Wiadomo, że kościoły w Polsce nie będą mogły w najbliższym czasie gromadzić wiernych.

W piątek wieczorem, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Nowe obostrzenia obowiązywać mają już od soboty. Co ważne, decyzja ta warunkuje wprowadzenie szeregu ograniczeń dla obywateli.

Kościoły zamknięte?

Rząd postanowił ograniczyć możliwość organizowania zgromadzeń większych niż dla 50 osób. Dotyczyć ma to każdej możliwej sfery - od koncertów, marszy, spotkań sportowych czy biznesowych, po zgromadzenia kościelne.

Ograniczenia mają wejść w życie w nocy z soboty na niedzielę. To oznacza, że już w niedzielę, wbrew wcześniejszym apelom Episkopatu Polski, Polacy nie będą mogli tłumnie gromadzić się w świątyniach.

Ograniczenie dotyczy tych wszystkich miejsc, gdzie ludzie mogliby się gromadzić i stwarzać dla siebie nawzajem niebezpieczeństwo

- powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zdaję sobie sprawę, że tego rodzaju ograniczenia zmieniają życie milionów Polaków, ale są one potrzebne, żeby zabezpieczyć nas przed bardzo niebezpiecznymi i nieznanymi do tej pory skutkami pandemii koronawirusa - dodał.

Premier Mateusz Morawiecki zachęcił, by osoby wierzące brały udział w nabożeństwach online, oglądały transmisje w telewizji czy słuchały w radio.

Czytaj także