18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

epidemia w natarciu

Rząd zapowiada ŁAPANKI! Policja znów będzie ścigać ludzi

31.07.2020  16:50
Koronawirus. Będą wzmożone kontrole policji
Koronawirus. Będą wzmożone kontrole policji Fot: Longfin Media/Shutterstock

W piątek zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Już wiadomo, że planowane jest lokalne przywracanie obostrzeń. W całej Polsce możemy za to spodziewać się kontroli policji.

Epidemia trwa, ale mało kto o niej pamięta. Maseczki na twarzach goszczą coraz rzadziej, o dystansie i dezynfekowaniu rąk niektórzy zapomnieli już zupełnie. Ale zaraz ktoś może im o tym boleśnie przypomnieć. Kto? Policja.

W piątek zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego. Politycy zaplanowali ewentualne działania na najbliższe tygodnie. Jak na razie, w trybie natychmiastowym żadnych dodatkowych obostrzeń nie wprowadzają. Mogą jednak wystąpić lokalne zaostrzenia.

Wzmożone kontrole

Po zakończeniu obrad rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o planach na walkę z epidemią. Po raz kolejny przypomniał o noszeniu maseczek w przestrzeniach zamkniętych i dystansie społecznym. Zaapelował też do właścicieli sklepów i restauracji o upominanie klientów.

Samodyscyplina i dyscyplinowanie klientów to jednak nie wszystko. Müller zapowiedział, że aby wyegzekwować posłuszeństwo obywateli, do działania wkroczą "organy państwowe".

Organy państwowe będą weryfikowały, czy są przestrzegane limity i zasady bezpieczeństwa, w szczególności w przestrzeniach zamkniętych

- powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Kontrole mają być przeprowadzane nie tylko w sklepach, ale też wszelkich miejscach "zamkniętych", gdzie gromadzą się ludzie, w tym restauracjach czy kinach.

Przeczytaj więcej
Komentarze