18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jakim cudem?

Koronawirus w Polsce. Twierdza Podlasie pozostaje niezdobyta

17.03.2020  17:39
Koronawirus w Polsce. Twierdza Podlasie pozostaje niezdobyta
Koronawirus w Polsce. Twierdza Podlasie pozostaje niezdobyta Fot: Shutterstock

Koronawirus to problem, który dotyczy całej Polski. Jedno jedyne województwo wciąż trzyma się bez potwierdzonych przypadków zakażenia. Jakim cudem twierdza Podlasie pozostaje niezdobyta przez zjadliwy patogen?

Koronawirus rozprzestrzenił się już po całej Polsce. Ministerstwo Zdrowia wciąż informuje o nowych przypadkach zakażenia, ale w tym wszystkim pozostaje jedno miejsce w kraju, w którym wciąż oficjalnie nie ma zakażonych. 

Problem nie dotknął jeszcze Podlasia. Jakim cudem akurat ten region Polski trzyma się tak dzielnie? W województwie podlaskim mieszka trochę ponad milion ludzi. Dla porównania, sama Warszawa jest miastem liczącym sobie niemal 2 mln mieszkańców.

Koronawirus: Twierdza Podlasie nie ulega chorobie

Wiele osób twierdzi, że zdrowie Podlasie zawdzięcza naturze, nie bez powodu ten region nazywa się "zielonymi płucami Polski". Podczas, gdy cały kraj walczy z COVID-19, akurat te płuca mają się zadziwiająco dobrze. 

Bo my na Podlasiu, jesteśmy z dziada pradziada, od najmłodszych lat, zahartowani. Odporni i żyjący w centrum przyrody, lasów, dzikości, naturalności i z dawien dawna czerpiemy z natury. Leki i to co najlepsze dla naszego zdrowia, a po drugie znany i lubiany ,,bimber, samogon" jak naturalny antybiotyk i antywirus na wszystko i na wszelkie dolegliwości

- napisał internauta.

Powstaje też mnóstwo internetowych żartów, że koronawirus nie dojechał do Podlasia, gdyż PKS też już tam nie dojeżdża. Żarty żartami, hipotezy hipotezami, ale trzymamy kciuki by Podlasianie dalej utrzymywali swój imponujący wynik w czasach zarazy. Reszta kraju może pozazdrościć. 

Przeczytaj więcej
Komentarze