18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 w Polsce

Modlitwy nie pomogły. Polski ksiądz zakażony koronawirusem!

Emilia Waszczuk
19.03.2020  11:45
Modlitwy nie pomogły. Polski ksiądz zakażony koronawirusem!
Modlitwy nie pomogły. Polski ksiądz zakażony koronawirusem! Fot: Shutterstock

Pierwszy przypadek księdza zakażonego koronawirusem SARS-COV-2 w Polsce. 66-letni mężczyzna przebywa w szpitalu w Puławach.

Modlitwa nie chroni przed koronawirusem. Nie zabija go woda święcona, a sutanna nie jest osłoną antychorobową. Przekonał się o tym 68-letni ksiądz - pierwszy w Polsce duchowny zakażony SARS-COV-2.

Koronawirus został u księdza stwierdzony w szpitalu w Chełmie. Pacjent od kilku dni przebywał na tamtejszym oddziale pulmonologicznym. Mężczyzna został jednak przewieziony do placówki w Puławach - podaje "Dziennik Wschodni".

Wierni w niebezpieczeństwie

Oddział pulmonologiczny w Chełmie został objęty kwarantanną. Sanepid zarówno w szpitalu, jak i w parafii księdza ustala, z kim miał kontakt.

Portal chelm.naszemiasto.pl, podaje, że koronawirus do proboszcza parafii w Białopolu dotarł z Włoch. Duchowny miał zarazić się nim na pogrzebie, od kobiety, która wróciła z Italii. Pogrzeb odbył się 9 marca. Po nim ksiądz odprawiał liczne msze święte w kościele parafialnym i kaplicy w Strzelcach.

W środę po godzinie 21 otrzymałem telefon od dziekana z niepokojącymi informacjami dotyczącymi proboszcza. Z samego rana wystosowałem więc do sanepidu prośbę o zdezynfekowanie kościoła w Białopolu i kaplicy w Strzelcach, bo to właśnie tam ksiądz odprawiał msze święte

- powiedział portalowi wójt Białopola, Henryk Maruszewski.

Przeczytaj więcej
Komentarze