18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 w Polsce

Nowi zarażeni koronawirusem w Zielonej Górze? W szpitalu cała rodzina

Emilia Waszczuk
04.03.2020  13:26
Nowi zarażeni koronawirusem w Zielonej Górze? W szpitalu cała rodzina
Nowi zarażeni koronawirusem w Zielonej Górze? W szpitalu cała rodzina Fot: Shutterstock

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie przebywa mężczyzna zarażony koronawirusem SARS-COV-2, trafiły w środę cztery kolejne osoby z podejrzeniem choroby COVID-19.

Czteroosobowa rodzina z Międzyrzecza została przewieziona w środę koło południa do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Rodzice i dwójka ich małych dzieci (2 i 4 lata) wrócili z wakacji w Niemczech, z regionu, w którym potwierdzono już przypadki zarażenia koronawirusem.

Cała czwórka miała objawy podobne do typowych dla COVID-19. Pobrano od nich próbki do badań. Lekarze w pierwszej kolejności sprawdzą, czy nie mają grypy.

Wynik takiego badania będziemy mieli w ciągu godziny. Jeżeli nie będziemy mieli takiego potwierdzenia, wyślemy próbki do Warszawy

- powiedziała PAP rzecznik Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Sylwia Malcher-Nowak.

W placówce, do której trafiła rodzina z Międzyrzecza, przebywa pierwszy polski pacjent zarażony koronawirusem. O tym, że mężczyzna choruje na COVID-19, lekarze dowiedzieli się w nocy z wtorku na środę. Informację o nim przekazał opinii publicznej w środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski.

logo Tu się dzieje