18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dobre wieści

Koronawirus w Polsce. Zakażona matka urodziła zdrowe dziecko

31.03.2020  17:05
Koronawirus w Polsce. Zakażona matka urodziła zdrowe dziecko
Koronawirus w Polsce. Zakażona matka urodziła zdrowe dziecko Fot: Shutterstock

Koronawirus w Polsce zbiera żniwo, ale w tej całej beznadziei są też dobre informacje. Zakażona kobieta ze Zgierza urodziła w pełni zdrowe dziecko. 

Koronawirus wciąż ma przed nami więcej tajemnic, niż możemy przypuszczać. Testowanie choroby trwa i każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego. W tej całej karuzeli strachu, zdarzają się czasem dobre informacje. 

Koronawirus w Polsce. Zakażona matka urodziła zdrowe dziecko

Jedną z nich jest wieść o malutkiej dziewczynce, która przyszła na świat w Zgierzu. Jej mama i tata byli zakażeni koronawirusem, ale dziecko uzyskało ujemny wynik testu na COVID-19. Malutkiej zupełnie nic nie dolega i jest w pełni zdrowa.

W szpitalu w Zgierzu przyszła na świat dziewczynka, niby nic nienormalnego. Ale rodzice tej dziewczynki, i mama i tata, to osoby zarażone koronawirusem. Radosna wiadomość jest taka, że dziewczynka jest zdrowa. Mała Klara, bo tak rodzice ją nazwali, jest zdrowa, jej wynik jest ujemny

- przekazał marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber na wideokonferencji.

Dziewczynka musi być obecnie odizolowana od swoich rodziców, ale nie umniejsza to ich radości ze szczęśliwego rozwiązania. Na temat niezwykłego porodu w Zgierzu wypowiedział się również prof. Przemysław Oszukowski, pracujący w szpitalu.

Cały zespół szpitala przygotowywał się do tego przez kilka dni, bo w grę wchodzi wiele procedur. Te procedury konsultowaliśmy z konsultantami wojewódzkimi i krajowymi i muszę powiedzieć, że wszyscy zdaliśmy egzamin. To, że dziecko jest zdrowe, to największy sukces, a zatem system który został stworzony sprawdza się. Procedury w takim przypadku przewidują m.in. wykonanie cesarskiego cięcia w pełnym stroju ochronnym i potrójnych rękawiczkach. Dla matki, mimo izolacji, ta świadomość, że dziecko jest zdrowe, jest największą nagrodę

- powiedział prof. Oszukowski cytowany przez "Dziennik Łódzki".

Rodzicom i małej Klarze życzymy dużo zdrowia i szybkiego spotkania. Niech malutka będzie dla nas wszystkich znakiem nowej nadziei. 

Przeczytaj więcej
Komentarze