18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Służby w gotowości

Koronawirus w Polsce. Zakażonych może być znacznie więcej

Malwina Kossela
06.03.2020  20:12
Koronawirus w Polsce. Zakażonych może być znacznie więcej
Koronawirus w Polsce. Zakażonych może być znacznie więcej Fot: Shutterstock/Mongkolchon Akesin

Koronawirus dotarł już do Polski i na ten moment wiemy o 5 zakażonych osobach. Okazuje się, że chorych może być o wiele więcej. Trwają wytężone prace służb.

Koronawirus dotarł już do Polski, a do "pacjenta zero" z Zielonej Góry, dołączyli kolejni zakażeni. Wśród nowych przypadków jest 26-letni mężczyzna z Wrocławia, którego stan aktualnie ocenia się jako dobry.

Koronawirus mógł zaatakować więcej Polaków

Nim młody mężczyzna odkrył, że jest zakażony koronawirusem, przeleciał z Wielkiej Brytanii do Polski samolotem linii Ryanair. Jasne jest, że wirus, który przenosi się drogą kropelkową, nie mógł sobie wymarzyć lepszego miejsca do rozprzestrzenienia się, niż właśnie zamknięta przestrzeń samolotu.

W dusznej maszynie, ludzie są dla patogenu niezwykle łatwym i smakowitym kąskiem. Aktualnie służby sanitarne starają się dotrzeć do osób, które podróżowały z 26-latkiem. Lęk jest uzasadniony bowiem wśród nowych zakażonych jest też osoba, która wcześniej podróżowała autobusem z "pacjentem zero".

Kiedy pomyślimy o tym, z iloma ludźmi miały potem kontakt osoby podróżujące z 26-latkiem, sprawa zaczyna się robić bardzo poważna. Na szczęście Inspekcja Sanitarna ma już karty pokładowe i namiary na pasażerów, którzy lecieli z nim tym samym samolotem. Teraz pozostaje stopniowa i możliwie najspokojniejsza kontrola sytuacji. 

Nie mamy jednak wątpliwości, że wkrótce usłyszymy o nowych zachorowaniach. 

Przeczytaj więcej
Komentarze