18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaraza w kościele!

Rozdawał komunię, ma koronawirusa. Strach w Wielkopolsce

Emilia Waszczuk
12.03.2020  10:43
Rozdawał komunię, ma koronawirusa. Strach w Wielkopolsce
Rozdawał komunię, ma koronawirusa. Strach w Wielkopolsce Fot: Shutterstock

W Poznaniu odnotowano trzeci przypadek koronawirusa SARS-COV-2. Chory mógł zarazić wielu ludzi - w niedzielę rozdawał komunię w kościele.

Rodzina zarażona koronawirusem. W Poznańskim szpitalu przebywa kobieta w stanie ciężkim - pedagog pracująca z dziećmi, początkowo leczona była w szpitalu w Puszczykowie. Nikt nie podejrzewał u niej COVID-19, bo nie wyjeżdżała z kraju.

Po stwierdzeniu u pacjentki zarażenia SARS-COV-2, kwarantanną objęto także jej rodzinę. Wśród nich jest syn, który pracuje w McDonald's. Restaurację zamknięto i poddano dezynfekcji. Odizolowano 40 osób. Na szczęście mężczyzna okazał się zdrowy. Chorują za to jego siostra i ojciec.

Koronawirus w kościele

Do szpitala w Poznaniu trafił mąż ciężko chorej kobiety. Jak się okazuje, mężczyzna jest szafarzem w kościele. Zanim stwierdzono u niego koronawirusa, rozdawał wiernym w Czapurach komunię świętą. Co gorsza, zaraz po mszy pojechał do domu opieki dla ludzi starszych i schorowanych.

Wszystkie osoby, z którymi mężczyzna miał kontakt w placówce i w kościele, zostały objęte nadzorem sanitarnym, część poddana jest kwarantannie. Dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej uspokaja - ryzyko zarażenia jest niewielkie.

Miał z chorymi kontakt incydentalny. Aby kogoś zakazić, musiałby przebywać z nimi godzinę

- twierdzi w rozmowie z Gazetą Wyborczą Witold Draber.

Przeczytaj więcej
Komentarze