18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

siedemnasta zarażona

Kobieta z koronawirusem WALCZY O ŻYCIE. Jest w stanie ciężkim

Emilia Waszczuk
09.03.2020  17:45
Kobieta z koronawirusem WALCZY O ŻYCIE. Jest w stanie ciężkim
Kobieta z koronawirusem WALCZY O ŻYCIE. Jest w stanie ciężkim Fot: Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

Niepokojące doniesienia o siedemnastej zarażonej koronawirusem SARS-COV-2 osobie w Polsce. Pacjentka z Poznania ma być w stanie ciężkim. Lekarze walczą o jej życie.

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek po godzinie 16 poinformowało o siedemnastym przypadku zarażenia koronawirusem SARS-COV-2 w Polsce. Choruje kobieta, przebywająca w placówce w Poznaniu. Jest to pierwszy przypadek groźnej choroby COVID-19 w tym mieście.

Pacjentka przebywa w szpitalu im. Strusia przy  ulicy Szwajcarskiej. Jak podaje poznańska "Gazeta Wyborcza", kobieta do placówki trafiła w niedzielę. Test na koronawirusa nie był jednoznaczny - trzeba było powtórzyć go dwukrotnie. Niestety, w tym czasie stan kobiety się pogorszył.

Lekarze walczą o jej życie

Ponad 50-letnia kobieta początkowo trafiła do szpitala w Puszczykowie, stamtąd przetransportowano ją do Poznania. Miała objawy niewydolności oddechowej. Stan pacjentki jest bardzo poważny. Pozostaje w śpiączce, jest podłączona do respiratora.

Jak udało się ustalić, kobieta w ostatnim czasie nie podróżowała za granicę, miała jednak kontakt z osobą zarażoną - sanepid już zdążył ustalić, o kogo chodzi.

Nie od początku u kobiety podejrzewano koronawirusa, nie zastosowano więc szczególnych środków ostrożności. Teraz, po kontakcie z pacjentką, aż pięć osób z personelu medycznego szpitala w Puszczykowie pozostaje w kwarantannie. Tą objęta jest także rodzina kobiety. Jak na razie u nikogo nie zaobserwowano objawów choroby z Wuhan.

Koronawirus w Polsce

Tylko w poniedziałek, do godziny 17, w Polsce potwierdzono 6 nowych przypadków COVID-19. W sumie w kraju choruje już 17 osób. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w sumie hospitalizowanych jest 467 osób, a 1014 zostało objętych kwarantanną. 7110 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Czytaj także
Przeczytaj więcej