18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 atakuje

Koronawirus w Tarnowie? Policja w szpitalu, personel w kombinezonach

Emilia Waszczuk
02.03.2020  10:14
Koronawirus w Tarnowie? Policja w szpitalu, personel w kombinezonach
Koronawirus w Tarnowie? Policja w szpitalu, personel w kombinezonach Fot: Shutterstock

Niepokojące informacje z Tarnowa. W niedzielę Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza został całkowicie sparaliżowany. Na miejscu pojawiły się zastępy policji.

Przed południem w niedzielę do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie zgłosiła się chora kobieta. Pacjentka wróciła właśnie z Włoch. Twierdziła, że niepokojące objawy wystąpiły jeszcze w czasie podróży.

Koronawirus w Tarnowie?

Szpital w Tarnowie od razu wdrożył wymagane procedury. Kobieta została odizolowana, a SOR zamknięty dla pacjentów. Na miejsce przybyli inspektorzy sanepidu. Wejście do placówki obstawiono barierkami. Pilnowała go policja i straż miejska.

Kobieta, decyzją inspekcji sanitarnej, została przetransportowana do szpitala w Krakowie. Pierwotnie miała być hospitalizowana w Żeromskim, a ostatecznie trafiła do nowego szpitala uniwersyteckiego 

- powiedział portalowi naszemiasto.pl rzecznik prasowy szpitala Damian Mika.

Z kobietą kontakt miało 15 osób - w tym inni pacjenci, pielęgniarki i lekarze. Wszyscy zostali na kilka godzin zatrzymani w szpitalu, a następnie wysłani do domów z poleceniem samoobserwacji. Pracownicy szpitala dostali po dwa dni zwolnienia lekarskiego.

Szpitalny Oddział Ratunkowy został otwarty dla pacjentów dopiero kilka godzin później. Wcześniej musiał przejść dezynfekcję. Wyniki badań kobiety mają być znane w poniedziałek lub wtorek.

Czytaj także
Przeczytaj więcej