18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

minister potwierdza

Koronawirus w Warszawie? Chińskie dziecko w szpitalu zakaźnym

Emilia Waszczuk
05.02.2020  10:52
Koronawirus w Warszawie? Chińskie dziecko w szpitalu zakaźnym
Koronawirus w Warszawie? Chińskie dziecko w szpitalu zakaźnym Fot: Aidan Marzo/SIPA/SIPA/East News

Dziecko wracające z Chin trafiło do jednego ze szpitali w Warszawie. Lekarze podejrzewają zarażenie koronawirusem z Wuhan.

Niepokojące informacje z Warszawy. Do szpitala zakaźnego w stolicy, trafiło dziecko narodowości chińskiej. Maluch właśnie wrócił z podróży do Pekinu. Ma objawy niebezpiecznego, zabójczego koronawirusa z Wuhan.

To dziecko jest pod obserwacją. Badania zostały pobrane. Czekamy na wyniki badań

- potwierdził w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Dziecko do szpitala trafiło w poniedziałek wieczorem. Szczegóły sprawy nie są znane.

Polacy przebadani

Również w środę wiceminister zdrowia przekazał wyniki badań trzydziestu Polaków, ewakuowanych w niedzielę z objętego kwarantanną Wuhan. Według pierwszych badań, u żadnego nie stwierdzono zarażenia koronawirusem. Badania będą jednak powtórzone.

Mimo wcześniejszych zapewnień Ministerstwa Zdrowia, Polacy nie zostali odizolowani w osobnym budynku w szpitalu zakaźnym - przebywają na ogólnodostępnym oddziale w szpitalu klinicznym we Wrocławiu. Tymczasem Uniwersytet Łódzki alarmuje, że służba zdrowia w Polsce jest w tak złym stanie, że same placówki medyczne mogą być źródłem epidemii.

Przeczytaj więcej
Komentarze