18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Środki najwyższej ostrożności

Koronawirus w Warszawie. Wzmocniono procedury sanitarne w autobusach

04.03.2020  21:40
Koronawirus w Warszawie. Wzmocniono procedury sanitarne w autobusach
Koronawirus w Warszawie. Wzmocniono procedury sanitarne w autobusach Fot: Shutterstock/Zigres

Koronawirus jest już w Polsce. W związku z tym krajem wstrząsnęła panika większa, niż miało to miejsce do tej pory. Aktualnie przed epidemią broni się Warszawa.

Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Nieszczęśnik zakażony patogenem aktualnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, ale na inne polskie miasta również padł blady strach. Przed patogenem zbroi się chociażby stolica.

Koronawirus kontra Warszawa

W związku ze wzrastającym ryzykiem wybuchu epidemii, Zarząd Transportu Miejskiego podjął konkretne kroki i przekazał specjalne zalecenia firmom czyszczącym. Mają one zająć się odkażaniem warszawskich autobusów.

W związku z zagrożeniem koronawirusem nastąpiła m.in. wymiana środka czyszczącego autobusy na inny, znacznie mocniejszy.

Teraz będzie on silniejszy, można określić, że bardziej medyczny

- zdradził Faktowi Tomasz Kunert, rzecznik warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego.

Decyzja o wymianie stosowanego środka czystości została podjęta już na początku lutego. Standardowo po każdym kursie pojazdy są czyszczone ze szczególnym uwzględnieniem siedzeń, poręczy, uchwytów, przycisków otwierających drzwi czy automatów biletowych. Chodziło nam o to, by zastosowano środek w którym mniej liczy się zapach, a bardziej skuteczność dezynfekcji

- tłumaczył dalej Tomasz Kunert.

Mamy nadzieję, że dzięki temu mieszkańcy i goście stolicy w końcu odetchną z ulgą.

Czytaj także
Przeczytaj więcej