18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie ma zmiłuj

Koronawirus siecze polski kościół. FALA ZAKAŻEŃ

19.01.2021  20:35
Koronawirus jednak zakaża w kościołach? Niespodzianka - jest nowe ognisko
Koronawirus jednak zakaża w kościołach? Niespodzianka - jest nowe ognisko Fot: Milkovasa/Shutterstock

Znów zaskoczenie w kościele - koronawirus jednak tam zakaża! Odkryto nowe ognisko SARS-COV-2. Zakażony jest cały klasztor.

Niektórzy księża twierdzą (zresztą myślą tak też niektórzy wierni) że koronawirus SARS-COV-2 w kościele robi sobie wolne i nie zakaża. Ba - nawet nasi rządzący są o tym święcie przekonani, mimo że ponoć doradzają im najlepsi wirusolodzy w kraju. Z tego właśnie powodu od miesięcy, mimo wprowadzania coraz restrykcyjnych obostrzeń w różnych dziedzinach i miejscach, świątyń one nie dotykają.

Okazuje się jednak, że koronawirus nie wierzy w Boga i ani myśli nie atakować świątyń oraz osób duchownych. Już jakiś czas temu informowaliśmy o fali zakażeń wśród biskupów, teraz pojawiło się nowe duże ognisko - pandemia zaatakowała klasztor.

Cały klasztor zakażony koronawirusem

Aż 12 zakonnic z klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Trzy z nich wymagają hospiltalizacji, a jedna jest w stanie ciężkim - informuje Archidiecezja Łódzka.

Jak się okazuje, zakażeń w klasztorze więcej być nie mogło - koronawirus dopadł wszystkie zakonnice ze zgromadzenia.

Kościół zamknięty

Wszystkie siostry zostały odizolowane, a te, które przechodzą zakażenie bez hospitalizacji, ponoć powoli dochodzą do siebie. Sanepid objął kwarantanną wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z zakonnicami. Został zamknięty też kościół pw. Św. Teresy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze