18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Proboszcz zakażony

Koronawirus w kolejnym kościele. Wszystkie msze zawieszone

11.10.2020  21:49
Koronawirus w kościele
Koronawirus w kościele Fot: Anneka/Shutterstock

Koronawirus sieje w Polsce spustoszenie. Od kilku tygodni sytuacja ulega jedynie pogorszeniu, a teraz krajem wstrząsają kolejne, niepokojące sytuacje. Żarty się skończyły ostatecznie.

Koronawirus rozgościł się w Polsce na dobre. Od kilku tygodni sytuacja w kraju nie jest najlepsza i wydaje się, że ulega ona jedynie stopniowemu pogorszeniu. Każdego dnia przybywa bardzo dużo zachorowań na COVID-19, a rząd wprowadza na terenie Polski coraz to nowe, często srogie obostrzenia.

Polska w całości stała się strefą żółtą i czy nam się to podoba czy nie - musimy teraz, podobnie jak wiosną, wszędzie nosić maseczki. W sytuacjach społecznych stanowczo ogranicza to ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Koronawirus w kościele

Niestety, z dnia na dzień sytuacja w kraju tak czy siak się zaostrza, a nami wstrząsają kolejne, niepozytywne informacje. Tylko dzisiaj dowiedzieliśmy się np. o ognisku koronawirusa w kościele w Zalesiu Dolnym. Ofiarą złowieszczego patogenu padł tamtejszy proboszcz. Z tej przyczyny do odwołania zawieszone zostały wszelkie msze święte w tej świątyni.

W związku z wykryciem Covid-19 u proboszcza parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym koło Warszawy wszystkie msze święte w tym kościele zostały zawieszone do odwołania

- poinformował rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

Poinformowano również, że msze święte w zamówionych intencjach są odprawiane wyłącznie przez księży, bez udziału wiernych, a w ważnych sprawach należy zgłaszać się do parafii sąsiedniej.

Tym samym nie dziwi nas rosnące przerażenie Polaków.

logo Tu się dzieje