18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia trwa

Koronawirus w komisji wyborczej. Co teraz z głosującymi?

09.07.2020  11:08
Koronawirus w komisji wyborczej. Co teraz z głosującymi?
Koronawirus w komisji wyborczej. Co teraz z głosującymi? Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Koronawirus w komisji wyborczej to jeden z koszmarów, który niestety ziścił się w kraju. Z powodu zakażenia zamknięto urząd w Sulejowie i urząd gminy w Mniszkowie. Co dalej z osobami, które głosowały w tych miejscach?

Koronawirus w komisji wyborczej zasiał strach w naszych sercach. Organizując wybory prezydenckie w czasie pandemii - powinniśmy się liczyć z takimi właśnie historiami, które mogą mieć miejsce.

W komisjach wyborczych pojawił się Sars-CoV-2. Z tej przyczyny zamknięto już urząd w Sulejowie i urząd gminy w Mniszkowie. W Sulejowie zakażenie koronawirusem podejrzewa się u jednego z pracowników, zaś w Miniszkowie zachorowało już 6 urzędników.

Koronawirus w komisji wyborczej

Wójt Paweł Werłos poinformował, że do zakażeń doszło prawdopodobnie podczas szkolenia przed I turą wyborów prezydenckich. Jednocześnie dodał, że te 12 osób pracujących przy organizacji 28 czerwca, poddano kwarantannie.

Uzupełniono skład komisji. Wszystko jest na dobrej drodze, zgodnie z kalendarzem wyborczym. Taką mam informację, że wszystko jest zgodne z prawem

– powiedział  Werłos, odnosząc się do II tury, która ma odbyć się już za 3 dni.

Wójt uspokaja, że osoby zakażone w komisji przestrzegały wszelkich ustalonych rygorów sanitarnych, dlatego szansa za zakażenie wyborców koronawirusem - jest jego zdaniem niewielka.

Wszystkie osoby były w maseczkach, były rękawiczki, były dezynfekcje, nie było kolejek. Mam nadzieję, że to zjawisko nie nastąpiło, aczkolwiek nie jestem w stanie gwarantować

– powiedział Paweł Werłos.

Miejmy nadzieję, że sprawa faktycznie rozjedzie się po kościach. 

Zobacz także
Przeczytaj więcej
Komentarze