18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sanepid szuka ludzi!

Koronawirus w komunikacji miejskiej!

Wojciech Kozicki
11.07.2020  16:15
Komunikacja miejska w Krakowie kontra koronawirus
Komunikacja miejska w Krakowie kontra koronawirus Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce nadal się rozprzestrzenia i zabija. Chociaż nastąpiło ogólnopolskie rozluźnienie, a Polacy wydają się coraz mnie przerażeni epidemią, to ryzyko zakażenia wciąż jest wysokie. Okazuje się, że patogen zaatakował w komunikacji miejskiej w Krakowie. Sanepid szuka pasażerów!

MPK Kraków stara się zapewnić środki bezpieczeństwa w autobusach komunikacji miejskiej, ale koronawirus i tak zaatakował. Państwowy Inspektorat Sanitarny apeluje, by pasażerowie którzy 7 lipca 2020 r. podróżowali autobusem linii "503" relacji Nowy Bieżanów Południe–Górka Narodowa Wschód o godz. 11:15 oraz pasażerów podróżujących linią "252" relacji Osiedle Podwawelskie–Lotnisko Balice (Kraków Airport) około godz. 11:40, skontaktowali się ze służbami medycznymi.

MPK Kraków kontra koronawirus w autobusie

Pasażerowie proszeni są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie. Zaleca się kontakt telefoniczny pod numerem 602 347 817 albo (12) 684 40 33.

Jak ujawnia Polsat News, u jednego z pasażerów testy potwierdziły koronawirusa. Epidemia może wydostać się poza Kraków, ponieważ jak np. przypomina sadeczanin.info, „wielu mieszkańców naszego  miasta do Krakowa często jeździ i korzysta z publicznej komunikacji”. 

Pasażerowie w komunikacji miejskiej wciąż muszą zasłaniać twarz podczas jazdy transportem zbiorowym. Są zobowiązani, by nosić maseczki lub przyłbice.

Zagłosuj

Czy koronawirus to broń biologiczna?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze