18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ksiądz był chory?

Koronawirus w kościele w Polsce. Sanepid szuka wiernych!

Wojciech Kozicki
05.06.2020  09:04
Czy w kościele w Kościelisku ksiądz miał koronawirusa?
Czy w kościele w Kościelisku ksiądz miał koronawirusa? Fot: Facebook/Parafia Świętego Kazimierza Królewicza w Kościelisku

Koronawirus w Polsce to bezbożna bestia, atakuje nawet w kościele. Po raz kolejny na mszy w naszym kraju pojawiła się osoba zakażona SARS-CoV-2, tym razem w Kościelisku. Sanepid w Zakopanem szuka wiernych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem szuka osób, które od 30 maja do 4 czerwca przyjmowały sakrament komunii świętej lub uczestniczyły w spowiedzi podczas mszy św. w kościele w Kościelisku. Muszą zostać objęte nadzorem epidemicznym, ponieważ prawdopodobnie jestem z księży miał zapalenie płuc z Wuhan. Jak ujawniły media, we wskazanych dniach sprawował sakramenty w kościele.

Koronawirus w Zakopanem i Kościelisku - infekcja na mszy?

Parafia św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku postanowiła odnieść się do sprawy. Przyznała, że jakiś czas temu przebywała w niej osoba, która mogła mieć kontakt z osobą zainfekowaną koronawirusem. Nie potwierdzono, że ksiądz jest nosicielem. Plebania i kościół parafialny zostały zamknięte z powodu kwarantanny, a z duchownymi z parafii można kontaktować się jedynie telefonicznie. 

Parafia oświadczyła na Facebooku, że wszystkie nabożeństwa zostają zawieszone. Msze św. w zamówionych intencjach zostaną odprawione na plebanii. Nie zmieniły się ustalenia dotyczące pierwszej komunii św. oraz bierzmowania. Odwiedzanie chorych będzie z kolei niemożliwe.

W związku z licznymi telefonami z pytaniami który z księży jest chory, informujemy, że NIE DOTYCZY TO NAS, a kwarantanna jest PO PROSTU WYMOGIEM PROCEDURALNYM, a naszym obowiązkiem jest się jej poddać zgodnie z zaleceniami Sanepidu – informuje parafia na Facebooku.

To nie pierwszy taki przypadek w Polsce. Ostatni pisaliśmy o duchownych z koronawirusem, który odprawiali mszę i rozdawali komunię. Narazili na zakażenie SARS-CoV-2 kilkaset osób.