18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kuria sparaliżowana

ZARAZA W KOŚCIELE. Zakażony abp. Gądecki

Emilia Waszczuk
17.10.2020  18:15
Abp Gądecki zakażony koronawirusem
Abp Gądecki zakażony koronawirusem Fot: Piotr Molecki/East News

Niepokojące informacje z Konferencji Episkopatu Polski. Koronawirus atakuje kolejnych księży. Zakażony jest abp Stanisław Gądecki.

Koronawirus SARS-COV-2 paraliżuje polski Kościół Katolicki. W ostatnim tygodniu pojawiały się informacje o kolejnych, zakażonych biskupach. Teraz Archidiecezja Poznańska przekazała wiadomość o chorobie metropolity poznańskiego, abp. Stanisława Gadeckiego.

70-letni duchowny jest nie tylko arcybiskupem, ale też przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Od kilku dni przebywał w kwarantannie. Teraz okazuje się, że on i kilka innych osób z kurii ma koronawirusa.

Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii - podała Archidiecezja Poznańska.

Kuria sparaliżowana. Koronawirus u kolejnych księży

W ostatnią środę Kuria Poznańska informowała o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego. Po tej wiadomości abp Gądecki trafił do kwarantanny, a następnie przeszedł badania.

Również w środę zakażenie potwierdzono u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Z kolei w sobotę rzecznik Stolicy Apostolskiej poinformował o zakażeniu koronawirusem w domu papieża.

Czytaj także
Przeczytaj więcej