18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Święty Boże nie pomoże

Koronawirus w kościele. Ksiądz z Warszawy pozarażał wiernych?

Emilia Waszczuk
17.03.2020  14:55
Koronawirus w kościele. Ksiądz z Warszawy pozarażał wiernych?
Koronawirus w kościele. Ksiądz z Warszawy pozarażał wiernych? Fot: Shutterstock

U jednego z księży parafii na warszawskim Targówku istnieje ryzyko zarażenia koronawirusem. Duchowny został poddany kwarantannie.

Parafia św. Michała Archanioła na Targówku w Warszawie i strach przed koronawirusem. Proboszcz przechodzi właśnie przymusową kwarantannę, nie wiadomo, czy przejdzie testy (ciągle nie są dostępne dla każdego z podejrzeniem choroby). Przez najbliższe dwa tygodni wierni muszą żyć w strachu - a co, jeśli zarazili się SARS-COV-2 w kościele?

Parafianie muszą trwać w modlitwie i uzbroić się w cierpliwość. Ksiądz czeka, a oni... zapraszani są na msze święte.

Nasz przeuroczy, mały kościółek bardzo łatwo może stać się miejscem rozprzestrzeniania wirusa

- ostrzegają księża z Targówka w ogłoszeniu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w duchowej jedności. Wszystkich pozostałych prosimy, aby brali udział we mszach świętych za pośrednictwem telewizji, radia, lub internetu

- dodają po chwili i oznajmiają, że msze się odbędą, ale dla maksymalnie 50 osób. Między nimi świątynia nie będzie oczywiście dezynfekowana. Nic przynajmniej o tym nie wiadomo.

Księża postanowili jednak troszeczkę ograniczyć aktywność - nie będzie na razie w parafii rekolekcji, wspólnych z wiernymi Dróg Krzyżowych, Gorzkich Żali, Godzinek i Różańca.

Przeczytaj więcej
Komentarze