Pandemia trwa

Pociąg... do koronawirusa. Pasażerowie PILNIE poszukiwani

07.09.2020  14:47
Koronawirus w pociągu
Koronawirus w pociągu Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Koronawirus w pociągu! Pasażerowie jadący pojazdem relacji Wągrowiec-Poznań są poszukiwani. Okazuje się, że jechali z osobą chorą na COVID-19. Wyobrażamy sobie ich strach.

Koronawirus jest wszędzie, a to zupełnie normalne, bowiem mamy pandemię. Niestety, coraz częściej będą zdarzały się przypadki nieświadomego zetknięcia z osobą chorą, a to wszystko dlatego, że następuje niepokojący wzrost ilości zachorowań.

Pasażerowie pociągu relacji Wągrowiec-Poznań przekonali się o tym na własnej skórze. To właśnie w tym pojeździe uderzył koronawirus. Aktualnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) poszukuje pasażerów, którzy pod koniec sierpnia i na początku września podróżowali pociągiem na wspomnianej wyżej trasie.

Jak informuje wągrowiecki sanepid - osoba zakażona jechała pociągiem na trasie Wągrowiec-Poznań Wschód w dniu 31 sierpnia, natomiast na trasie Poznań Wschód-Wągrowiec była 1 września.

Koronawirus w pociągu

Zakażenie koronawirusem wykryto u niej dopiero po kilku dniach od tych podróży, ale już wtedy mogła z powodzeniem zakażać innych pasażerów. W związku z tym PSSE w Wągrowcu poszukuje obecnie pasażerów tych dwóch pociągów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu uprzejmie informuje, iż u pasażera, który podróżował pociągiem na trasie Wągrowiec–Poznań Wschód w dniu 31.08.2020 r. oraz w dniu 01.09.2020 r. potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Pasażer podczas podróży siedział na końcu pociągu

- możemy przeczytać na stronie lokalnego sanepidu.

W sierpniu osoba zakażona jechała tym pociągiem w godzinach 11:55-12:51, zaś we wrześniu były to godziny 22:08-23:04. Sanepid prosi, by zgłaszać się samodzielnie, jeśli miało się ze sprawą jakiś związek.

W związku z powyższym osoby, które podróżowały ww. relacjami w sąsiedztwie wskazanego miejsca proszone są o niezwłoczny kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wągrowcu pod numerami: tel. 67 26 85 680, 504 156 611

- apeluje wągrowiecki sanepid. 

Miejmy nadzieję, że sprawa zakończy się już wkrótce.

Czytaj także