18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe ognisko epidemii?

Koronawirus w restauracji. Służby szukają klientów!

Wojciech Kozicki
04.08.2020  20:39
Koronawirus w Gdyni. Meksykańska restauracja Pueblo to nowe ognisko epidemii?
Koronawirus w Gdyni. Meksykańska restauracja Pueblo to nowe ognisko epidemii? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce atakuje coraz wścieklej, a Polacy najwyraźniej zapomnieli, że panuje epidemia. Tymczasem sanepid poszukuje osób, które odwiedziły restaurację w Gdyni, ponieważ jeden z pracowników lokalu jest chory na COVID-19.

Restauracja w Gdyni to nowe ognisko koronawirusa w Polsce?  Gdyński sanepid informuje, że restauracja Pueblo mogła narazić nieświadomie swoich klientów na infekcję COVID-19. Służby proszą o kontakt osoby, które w dniach 26-30 lipca 2020 r. odwiedziły meksykańską restaurację. Okazało się, że jeden z jej pracowników jest zarażony SARS-CoV-2. Potwierdzono, że miał „bezpośredni dostęp do klientów”.

Restauracja w Gdyni i koronawirus

W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni prosi o kontakt osoby, które w dniach 26-30 lipca 2020 r. były klientami Restauracji Pueblo w Gdyni przy ulicy Antoniego Abrahama 56 (wejście od ul. Władysława IV) – podała Państwowa Inspekcja Sanitarna w Gdyni.

Powiatowy inspektor sanitarny w Gdyni Tomasz Kiliński oświadczył, że jak na razie kwarantannie poddano 11 pracowników restauracji, mieszkańców Gdyni i 7 pracowników z innego powiatu. W tym momencie na kwarantannie przebywa też 90 gości restauracji.

Osoby, które zwrócą się do sanepidu będą najprawdopodobniej poddane badaniom, a następnie kwarantannie – zapowiada reporter Polsat News Piotr Mirowicz.

Zagłosuj

Czy Szumowski powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze