18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworne ognisko epidemii

COVID-19 w zakładzie drobiarskim! Skażone mięso?

Wojciech Kozicki
05.08.2020  16:19
Koronawirus w zakładzie drobiarskim. Czy piersi są bezpieczne?
Koronawirus w zakładzie drobiarskim. Czy piersi są bezpieczne? Fot: Pixabay/Manfred Richter

Koronawirus w Polsce atakuje z coraz większą siłą, pojawiają się nowe ogniska epidemii COVID-19. Tym razem patogen z Wuhan uderzył w zakład drobiarski firmy Ami w wielkopolskim Mikstacie. Liczba chorych przekroczyła 300 osób!

W zakładzie drobiarskim Ami zatrudnionych jest ponad 700 osób. Jak podaje Polsat News, koronawirus dopadł już 313 pracowników. W środę odnotowano 80 nowych przypadków i jak podaje rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube, może być ich wkrótce znacznie więcej. Już teraz to największe ognisko koronawirusa w Wielkopolsce.

Koronawirus, jedzenie i epidemia

Produkcja została wstrzymana do odwołania. Media podają, że w piątek pracownicy przejdą jeszcze raz testy na koronawirusa, a konkretnie badania wymazowe. Nie ma informacji od służb sugerujących, że produkty z zakładu drobiarskiego mogą być w jakikolwiek sposób szkodliwe dla zdrowia.

Bardzo odpowiedzialna decyzja kierownictwa firmy o zamknięciu zakładu pracy. Wszyscy pracownicy są przetestowani, ale w ciągu najbliższych dni to ognisko będzie rzutować na wyniki z całej Polski. Tylko dziś z tego tylko ogniska mamy blisko 80 nowych zakażeń – oświadczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. (Money.pl)

Zagłosuj

Czy jesz mięso?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze