18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Opiekowali się 16 maluchami

Koronawirus w żłobku w Wielkopolsce! Co z dziećmi?

Kamil Kacperski
26.05.2020  13:42
Koronawirus w żłobku w Wielkopolsce! Co z dziećmi?
Koronawirus w żłobku w Wielkopolsce! Co z dziećmi? Fot: shutterstock.com

Opiekunka dzieci w niepublicznym żłobku w Ostrowie Wlkp. zakaziła się koronawirusem. Kwarantanną objęto ponad 60 osób – poinformował dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Kobieta dowiedziała się o diagnozie po wzięciu udziału w badaniach w centrum pobrań wymazów typu "test and go", który był uruchomiony w Ostrowie Wlkp. Jeszcze zanim otrzymała wynik, kobieta powróciła do pracy w niepublicznym żłobku, gdzie wspólnie z trzema innymi wychowawczyniami opiekowała się 16 maluchami.

Opiekunka ze żłobka w Ostrowie Wielkopolskim zarażona koronawirusem

Natychmiast podjęliśmy decyzję o kwarantannie dzieci, ich rodziców, personelu i ich członków rodzin. W sumie są to 63 osoby. Wszyscy zostaną poddani badaniu – powiedział dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wlkp. Tadeusz Biliński.

Nie jest to niestety jedyny przypadek koronawirusa w którejś z wielkopolskich placówek dla małych dzieciaków.

Jak podaje bowiem poznańska "Gazeta Wyborcza", zamknięciu uległo przedszkole w Stobnie Siódmym pod Kaliszem. Okazało się, że koronawirusem zakażona jest pracująca tam sprzątaczka. Na kwarantannę skierowano oczywiście pozostałych pracowników oraz uczące się tam dzieci.

Placówka pod Kaliszem była otwarta od tygodnia (wcześniej była zamknięta z powodu epidemii). Jako że w tym samym budynku znajduje się także szkoła podstawowa, odwołano powrót dzieci z klas 1-3, które miały kontynuować naukę.

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia, w Polsce odnotowano 21867 zakażeń koronawirusem (stan na godziny poranne 26 maja). Natomiast zgonów z powodu koronawirusa w Polsce jest już 1013. Najnowsze dane resortu mówią o 236 nowych przypadkach koronawirusa i sześciu kolejnych ofiarach śmiertelnych. 

Przeczytaj więcej
Komentarze