18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zakony pozamykane

Rydzyk z koronawirusem? Epidemia dopadła redemptorystów!

06.06.2020  14:30
Koronawirus u redemptorystów
Koronawirus u redemptorystów Fot: Karol Porwich/East News

Epidemia znów dopadła kościół. Jak informuje PAP, koronawirus zawitał do redemptorystów. Co z tym najbardziej w Polsce znanym - Tadeuszem Rydzykiem?

Koronawirus nie odpuszcza - na Śląsku znowu odnotowano ogromne ognisko, wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w fabryce mrożonek w województwie łódzkim. Patogen dopadł też ponownie kościół - zakażeni są kolejni księża, a sanepid szuka wiernych, którzy mieli z nimi kontakt.

Każdy, kto śledzi informacje o koronawirusie, zdziwi się zapewnieniami rządu, że właśnie wygrywamy z epidemią. Premier Mateusz Morawiecki powtórzył to po raz kolejny w sobotę rano. O tym samym mówił Andrzej Duda w pierwszym dniu kampanii wyborczej, obiecując (tradycyjnie) ludziom pieniądze za głosy. Występy polityków mogą tym razem nie spodobać się ich przyjacielowi z Torunia - Tadeuszowi Rydzykowi.

Koronawirus w zakonie

Tak się bowiem niefortunnie składa, że koronawirusa SARS-COV-2 odnotowano właśnie w kilku wspólnotach redemptorystów. Z epidemią zmagają się kolejne zakony, a kwarantanną objęto już 134 zakonników. 23 z nich ma objawy choroby, jak na razie przeprowadzono testy i zdiagnozowano zakażenie u 11 mężczyzn.

W godzinach rannych na kwarantannie nałożonej przez sanepid pozostaje 7 wspólnot polskich redemptorystów: Bardo, Braniewo, Kościelisko, Kraków, Tuchów, Warszawa przy ul. Pieszej i Wrocław. W samoizolacji – z uwagi na kontakt z osobami, które spotkały się z chorymi – przebywa wspólnota z Lubaszowej k. Tuchowa. W dwóch wspólnotach, w Głogowie i w Warszawie przy ul. Karolkowej, przebywają na kwarantannie lub samoizolacji, oddzieleni od pozostałych, pojedynczy zakonnicy

- poinformował PAP rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Mariusz Mazurkiewicz. Jak na razie nie stwierdzono zakażeń i nie objęto kwarantanną innych zakonników. Czy oznacza to, że Tadeusz Rydzyk jest bezpieczny?

Czytaj także