18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe dane i prognozy

Koronawirus powraca? Rośnie liczba ofiar w Polsce

Wojciech Kozicki
04.06.2020  10:43
Koronawirus w Polsce - czy to druga fala epidemii?
Koronawirus w Polsce - czy to druga fala epidemii? Fot: Mateusz Jagielski/East News

Koronawirus w Polsce to nadal nieujarzmiona bestia. Niestety, Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny poinformowało, że wzrosła liczba chorych i zmarłych z powodu zarazy z Wuhan.

Kiedy koniec epidemii w Polsce? Prognozy nie są optymistyczne i minister zdrowia Łukasz Szumowski już zapowiedział drugą falę zachorowań. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia podało oficjalny komunikat i poinformowało w czwartek 4 czerwca, że liczba przypadków wzrosła.

Testy na koronawirusa potwierdziły, że zachorowało kolejnych 139 osób. Niestety, są też kolejne ofiary śmiertelne. 2 osoby przegrały walkę z chorobą. W sumie w Polsce odnotowano już 24 826 przypadków zachorowań na SARS-CoV-2, z których 1 117 okazało się śmiertelnych.

Mamy 139 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (104), małopolskiego (15), wielkopolskiego (6), świętokrzyskiego (5), opolskiego (4), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Zgierz, 67-M Racibórz. Osoby te miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 24 826/1 117 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Zagłosuj

Czy Szumowski powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze