18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nieoczekiwany efekt

Koronawirus zagwarantuje Polakom kosmiczne podwyżki. Rekordowe wypłaty

Malwina Kossela
08.03.2020  10:50
Koronawirus zagwarantuje Polakom kosmiczne podwyżki. Rekordowe wypłaty
Koronawirus zagwarantuje Polakom kosmiczne podwyżki. Rekordowe wypłaty Fot: Shutterstock/Alexandre Rotenberg

Koronawirus sieje na świecie postrach, ale okazuje się, że ma też nieco jaśniejsze strony. Epidemia zagwarantuje Polakom znaczne podwyżki emerytur i trzynastek.

Koronawirus sprawia, że nocami drżymy ze strachu. Okazuje się jednak, że ma on też nieco jaśniejsze strony. Prawdopodobnie pozytywnym skutkiem epidemii choroby, będą rekordowo wysokie emerytury i trzynastki dla Polaków.

Koronawirus sprawi, że wzrosną emerytury

Jeśli prognozy Narodowego Banku Polskiego naprawdę się sprawdzą, w przyszłym roku emerytów czekają rekordowe podwyżki świadczeń. Co ma do tego zaraza rodem z Chin? Otóż w tym roku czeka nas spory wzrost cen. Według prognoz banku centralnego te mogłyby skoczyć w nawet o 4,2 proc.

Jest to efektem kilku rzeczy. Przede wszystkim podwyżek cen prądu, wyższej akcyzy na papierosy i alkohol, ale także właśnie naszego okrutnego koronawirusa, który może spowodować wzrost cen żywności. Polska z Chin importuje wiele rzeczy - głównie dlatego, że są one po prostu tańsze.  

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Właśnie od tego zależy waloryzacja emerytur i rent. Tym samym podwyżki świadczeń dla emerytów i rencistów w 2021 r. wyniosą aż 5 proc. Niestety, jest poważny minus. Na to wszystko emeryci muszą poczekać aż rok, a w tym czasie znosić i płacić wyższe ceny.

Warto też dodać, że należy w tym czasie mocno dbać o swoje zdrowie. Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny właśnie dla seniorów i osób, których organizmy osłabione są chorobami przewlekłymi. 

Przeczytaj więcej
Komentarze