18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus nie zniknie

Fatalna prognoza ministra zdrowia. "O wakacjach możemy zapomnieć"

Emilia Waszczuk
14.04.2020  09:45
Fatalna prognoza ministra zdrowia. "O wakacjach możemy zapomnieć"
Fatalna prognoza ministra zdrowia. "O wakacjach możemy zapomnieć" Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pandemia koronawirusa nie skończy się do wakacji, ba, będziemy zmagać się z nią dużo dłużej. Minister zdrowia Łukasz Szumowski ma fatalne prognozy dla Polaków.

Przyjdzie maj, zaczniemy wracać do normalnego życia, a latem wybierzemy się na cudowne wakacje? Cóż... nic z tego. Minister zdrowia Łukasz Szumowski już zapowiada: o takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy w tym roku zapomnieć.

Polityk twierdzi, że koronawirus SARS-COV-2 zostanie z nami jeszcze na długo, a latem raczej nie mamy szans na wycieczki, festiwale i kolonie dla dzieci.

Możemy zakładać, że ich nie będzie. Chyba że będziemy już mieli immunizację pewnych grup, na to też się przygotowujemy - żeby sprawdzać, kto jest odporny, kto jest nieodporny, kto już miał kontakt z wirusem, kto go nie miał, ale to już dalszy etap działania

- powiedział Szumowski w RMF.

Epidemia potrwa wiele miesięcy

Szumowski zauważył, że nie ma żadnych badań naukowych, które potwierdziłyby, że koronawirus zniknie przy wysokich temperaturach. Obserwujemy za to zmagania z nim krajów, w których przecież teraz jest gorąco.

Na świecie, gdzie mamy temperatury znacznie wyższe, dużo słońca, wirus jest obecny, epidemia jest obecna. W związku z tym nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec, lipiec miały zlikwidować epidemię. Będziemy się z nią borykać przez rok

- powiedział Szumowski.

Przeczytaj więcej
Komentarze