18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia szaleje w Polsce

MASECZKI OBOWIĄZKOWE! Jest decyzja ministra zdrowia

30.08.2022  11:19
Maseczki dalej obowiązkowe!
Maseczki dalej obowiązkowe! Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w związku z pandemią koronawirusa. Przepisy obowiązywać będą co najmniej do końca września.

Pamiętacie jeszcze o koronawirusie SARS-COV-2? To, że go nie widać, a ludzie nie zachowują takich podstaw, jak utrzymywanie dystansu czy nawet mycie rąk, nie oznacza, że go nie ma. Jest i ma się całkiem pysznie. Patogen ciągle zbiera żniwo w Polsce - tylko ostatniej doby wykrytych zostało aż 5 306 nowych przypadków zachorowań, a życie straciło 29 osób.

O pandemii jest cicho, Polacy zdążyli o niej zapomnieć i przypominają sobie dopiero, gdy sami lub ktoś z ich bliskich zachoruje. Ministerstwo Zdrowia tymczasem aktualizuje przepisy. Co się zmienia?

Maseczki obowiązkowe

Nowe ustalenia Ministerstwa Zdrowia dotyczą m.in. maseczek ochronnych. Pewnie wiele osób będzie zdziwionych, ale są i będą obowiązkowe. Resort podjął decyzję o przedłużeniu ograniczeń pandemicznych do 30 września. Nowe przepisy wchodzą w życie 31 sierpnia.

Zgodnie ze zaktualizowanymi przepisami, noszenie maseczek ochronnych jest obowiązkowe wszędzie tam, gdzie prowadzona jest działalność lecznicza, a więc we wszelkich placówkach medycznych, w tym przychodniach czy szpitalach, ale także w aptekach.

logo Tu się dzieje