18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będziemy się dusić

Koszmarna prognoza ministra zdrowia. Czeka nas masakryczne lato

Emilia Waszczuk
17.04.2020  07:37
Koszmarna prognoza ministra zdrowia. Czeka nas masakryczne lato
Koszmarna prognoza ministra zdrowia. Czeka nas masakryczne lato Fot: Krystian Maj/KPRM

Pandemia nie zwalnia, na świecie zakaziło się koronawirusem już ponad 2 miliony ludzi, a Polacy usłyszeli szokujące zapowiedzi od polityków.

Kiedy skończy się siedzenie w domach i obostrzenia? Nie wiadomo, ale na pewno nie za szybko. W czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili plan działania na najbliższy, bliżej nieokreślony okres.

Od 20 kwietnia ponownie wejdziemy do parków i lasów, nieco zmienią się też zasady robienia zakupów. Dalej jednak nie można nam spotykać się z ludźmi, a gdzie istnieje taka możliwość, pracujemy zdalnie. Jest jeszcze jedno - maseczki. Obowiązkowe niemal zawsze i wszędzie. Ich brak niesie za sobą wysokie kary - nawet do 30 tysięcy złotych. Jak długo będziemy je nosić?

Wątpliwości i ewentualne nadzieje krótkim i mocnym zdaniem rozwiał minister zdrowia.

Jak będzie szczepionka

- powiedział Łukasz Szumowski. A my już wiemy, że w maskach przechodzimy całą wiosnę, lato, pewnie i jesień oraz zimę...

A co do samego lata... przypomnijmy. Według zapowiedzi synoptyków czekają nas kolejne, rekordowo gorące miesiące, z minimalnymi opadami deszczu. W dodatku nadciąga kolejna katastrofa - potworna susza.

Przeczytaj więcej
Komentarze