18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie ma lekko

Nowe obostrzenia i zasady w Polsce. Plany aż do połowy maja!

Emilia Waszczuk
15.04.2020  15:00
Nowe obostrzenia i zasady w Polsce. Plany aż do połowy maja!
Nowe obostrzenia i zasady w Polsce. Plany aż do połowy maja! Fot: Krystian Maj/KPRM

Nici z majówki! W czwartek przedstawiciele rządu ogłoszą nowe zasady funkcjonowania w czasie epidemii. Nie mamy dobrych wieści - potrwają co najmniej do połowy maja.

Od kilku dni zapowiadane jest powolne "odmrażanie" gospodarki w Polsce. Wielu z nas miało nadzieję, że życie Polaków zacznie powoli wracać do normy. Radość ta jednak zdawała się być przedwczesna.

W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że szczegóły dalszego życia i funkcjonowania państwa w czasie epidemii rząd zdradzi w czwartek.

Jutro przedstawimy szczegółowy plan dotyczący kolejnych zmian w obostrzeniach do połowy maja

- poinformował premier.

Fryzjerzy nie wrócą do pracy

Jak nieoficjalnie udało się ustalić, nowe zasady zaczną obowiązywać już od poniedziałku, niestety, nie będą zbyt duże. Zdaniem RMF fryzjerzy i kosmetyczki, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie wrócą jeszcze do pracy. Otwarcie ich salonów ma się przesunąć co najmniej o tydzień - do czasu, gdy liczba nowych, wykrywanych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 ustabilizuje się bądź zacznie spadać.

Od nowego tygodnia nie pójdziemy też na zakupy do galerii handlowych - i tu otwarcie sklepów zostanie przesunięte. Dotychczasowe, ostre zasady zmienić się mają jedynie w punktach handlowych cały czas dostępnych dla konsumentów, między innymi w sklepach spożywczych.

Na szczęście Polakom zwrócony ma być dostęp do świeżego powietrza - najpewniej od poniedziałku znów będzie można wchodzić do lasów i parków. Ale uwaga - trzeba będzie nosić w nich maseczki!

Przeczytaj więcej
Komentarze