18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus w Polsce

RESTRYKCJE WRACAJĄ! "Obostrzenia we wszystkich zakresach"

06.08.2020  08:40
Koronawirus w Polsce. Wracają restrykcje
Koronawirus w Polsce. Wracają restrykcje Fot: MINISTERSTWO ZDROWIA/TWITTER

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wprowadzenie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Zmian mamy się spodziewać jeszcze 6 sierpnia!

W czwartek 6 sierpnia minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że "mamy problem". Ministerstwo Zdrowia i cały rząd w końcu zauważyli, że wcale nie radzimy sobie z epidemią - wręcz przeciwnie, w części Polski jest dużo gorzej.

Łukasz Szumowski pojawił się rano na antenie radia RMF, gdzie ogłosił, że jeszcze tego samego dnia wydane zostaną nowe zalecenia. Restrykcjami objętych ma być około 20 powiatów w kraju.

Nowe obostrzenia

Gdzie i jakich restrykcji możemy się spodziewać? Jak na razie szczegóły nie są znane, wiadomo jednak, że obostrzenia mają powrócić w powiatach, w których w ostatnim czasie odnotowano największy problem z SARS-COV-2. Ministerstwo Zdrowia przeanalizowało dane z wszystkich powiatów w Polsce z ostatnich 30 dni. Wyodrębnili około 20 jednostek, gdzie walka z koronawirusem się nie udaje - ciągle odnotowywane są wzrosty zakażeń.

Mamy problem w około 20 powiatach. [...] Będziemy chcieli wprowadzić w tych w powiatach obostrzenia we wszystkich praktycznie zakresach

- powiedział Szumowski.

Szczegółów mamy spodziewać się jeszcze 6 sierpnia - najpewniej zostanie w tym celu zwołana konferencja prasowa. Obostrzenia mają objąć między innymi nakaz noszenia maseczek ochronnych, sklepy i gastronomię czy organizację wesel, wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Przeczytaj więcej
Komentarze