18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

już po pandemii?

PiS znosi obostrzenia! Wiemy kiedy i jakie zmiany wprowadzą

Emilia Waszczuk
10.04.2020  15:02
PiS znosi obostrzenia! Wiemy kiedy i jakie zmiany wprowadzą
PiS znosi obostrzenia! Wiemy kiedy i jakie zmiany wprowadzą Fot: Krystian Maj/Kancelaria Premiera

W Polsce nie było jeszcze szczytu zachorowań na COVID-19, a PiS już planuje znoszenie obowiązujących obostrzeń. RMF dowiedziało się nieoficjalnie, kiedy i od czego zaczną.

Zakaz swobodnego przemieszczania się, spotkań, robienia luźnych zakupów czy jedzenia na mieście to tylko nieliczne z obostrzeń, jakie w walce z epidemią koronawirusa SARS-COV-2 wprowadzono w Polsce. Jak się okazuje, PiS już część z nich chce znosić. Dlaczego? Bo gospodarka nie wytrzymuje obciążenia, a ludzie masowo zwalniani są z pracy.

Z jakich obostrzeń rząd planuje zrezygnować w pierwszej kolejności? Jak nieoficjalnie dowiedział się RMF, do pracy wrócą między innymi pracownicy galerii handlowych i salonów fryzjerskich.

Nowe zasady jeszcze w kwietniu

W centrach handlowych prawdopodobnie otwarte zostaną sklepy odzieżowe. Obowiązywać mają tam jednak specjalne zasady i limity, między innymi nakaz robienia zakupów w maseczkach i rękawiczkach. Między klientami miałoby obowiązywać zachowanie dystansu 2 metrów.

Odetchną też fryzjerzy i kosmetyczki, którzy będą mogli ponownie otworzyć swoje zakłady. W nich jednak obowiązywać miałyby limity osób. Możliwa jest też zmiana pracy sklepów spożywczych i rezygnacja z trzech klientów na kasę. Ilość osób w sklepie miałaby być uzależniona od jego powierzchni.

Pierwsze złagodzenie obostrzeń miałoby się zacząć już 20 kwietnia. Przypomnijmy, według prognoz, szczyt zachorowań na koronawirusa datuje się w Polsce na przełom kwietnia i maja.

Przeczytaj więcej
Komentarze