18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kiedy stan wyjątkowy?

Kolejne zakazy i obostrzenia? Część dziś, następne przed Wielkanocą!

Emilia Waszczuk
03.04.2020  16:04
Kolejne zakazy i obostrzenia? Część dziś, następne przed Wielkanocą!
Kolejne zakazy i obostrzenia? Część dziś, następne przed Wielkanocą! Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jeszcze więcej ograniczeń? Całkowite zamknięcie ludzi w domach, wyznaczenie stref i zakaz przemieszczania się? Co planuje PiS? Kolejne obostrzenia mogą pojawić się już w najbliższych dniach.

Kiedy w Polsce ogłoszony zostanie stan klęski żywiołowej lub stan nadzwyczajny? Są już do tego wszelkie przesłanki, jednak rząd wzbrania się, bo PiS koniecznie chce utrzymania władzy i wyborów na początku maja.

Polacy już zamknięci są w domach, tysiące ludzi straciło pracę, za wyjście na ulicę i spotkanie z drugim człowiekiem grożą wysokie mandaty. A może być jeszcze gorzej.

Nowe obostrzenia

W piątek Ministerstwo Środowiska ogłosiło całkowity zakaz wstępu do lasów i zamknięcie Parków Narodowych - wstępnie do 11 kwietnia. A to nie koniec - jak się okazuje, PiS rozważa wprowadzenie kolejnych zaostrzeń. Do całej długiej listy zakazów i nakazów dołączyć mają następne. Jakie? Na razie nie wiadomo. Kiedy? Jeszcze przed Wielkanocą.

Codziennie spotyka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, który ocenia obecną sytuację epidemiczną w kraju i podejmuje decyzje kierunkowe co do zaostrzania aktualnych obostrzeń lub - mam nadzieję - w najbliższych tygodniach powoli też zmniejszania tych ograniczeń

- powiedział w czwartek w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.

Poczekajmy jeszcze kilka dni, bo wtedy będzie można wyciągać wnioski. W tej chwili niestety musimy się szykować na to, że liczba zachorowań generalnie znacznie urośnie - dodał.

Müller zapewnił, że teraz priorytetem dla PiS jest zapewnienie wsparcia przedsiębiorcom, nad czym zawzięcie pracują. Zdaje się jednak, że bardziej zależy im na wyborach, bo to właśnie tym tematem zajmują się w piątek w Sejmie. Chcą albo ustanowić głosowanie korespondencyjne, albo... zmienić konstytucję i wydłużyć kadencję Andrzeja Dudy do 7 lat!

Przeczytaj więcej
Komentarze