18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus w Polsce

Kilkuset studentów uwięzionych w szkole. Pozarażali się od siebie

Emilia Waszczuk
13.04.2020  11:33
Kilkuset studentów uwięzionych w szkole. Pozarażali się od siebie
Kilkuset studentów uwięzionych w szkole. Pozarażali się od siebie Fot: Szkoła Główna Służby Pożarniczej/Facebook

Trwa koszmar studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W jednym budynku zamknięto kilkaset osób. U kilkudziesięciu stwierdzono już zakażenie koronawirusem.

Koronawirus nie odpuszcza, choć niektórzy myślą, że akurat dla nich zrobi wyjątek. Całkiem jak prezes PiS Jarosław Kaczyński i politycy jego partii, którzy nie dość, że w piątek złamali wszystkie swoje zakazy i obostrzenia, to jeszcze w tłumie nie użyli żadnych środków zabezpieczających. Całkiem, jakby prosili się o chorobę i mandaty.

SARS-COV-2 dotarł do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Początkowo kilku studentów skarżyło się na zły stan zdrowia, władze uczelni uznały jednak, że symulują. Gdy zrobiło się poważnie, chorujących odizolowano. Już wiadomo, że groźnym wirusem z Wuhan zakażonych jest kilkadziesiąt osób.

44 zakażonych

W sumie w budynku zamknięto prawie 400 osób. Pobrano 386 próbek do badań laboratoryjnych. Koronawirusa SARS-COV-2 wykryto u 44 osób. Kilka kolejnych czeka na wyniki - poinformowała w komunikacie Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Osoby z wynikiem negatywnym po konsultacji z inspektorem sanitarnym wrócą do swoich domów i będą tam objęte kwarantanną

- napisali w mediach społecznościowych.

Zakażeni zostali odizolowani od reszty studentów. Decyzję o przebadaniu wszystkich osób przebywających w placówce podjęto w piątek. Co ciekawe, u pierwszych chorych zaobserwowano objawy, na jakie wcześniej w Polsce nie zwracano uwagi - jedynie podwyższoną temperaturę oraz utratę smaku i węchu.

Przeczytaj więcej
Komentarze