18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

KORONAWIRUS ZAATAKOWAŁ

Sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia. RZĄD PRZYWRÓCI OBOSTRZENIA

30.07.2020  16:54
Polsckę czeka drugi lockdown?
Polsckę czeka drugi lockdown? Fot: Ministerstwo Zdrowia/Facebook

W czwartek 30 lipca padł dobowy rekord zakażeń koronawirusem. Rząd już rozważa ponowne wprowadzenie części obostrzeń. Czeka nas kolejny lockdown?

Nie tak wygląda ogłaszane przez ministra zdrowia wypłaszczenie. Nie tak wygląda opanowanie epidemii, o czym zapewniał dopiero co premier Mateusz Morawiecki. Od kilku dni odnotowujemy coraz więcej zakażeń koronawirusem, a w czwartek 30 lipca pobiliśmy rekord. W ciągu jednej doby wykryto 615 zakażeń - to najwyższa liczba nowych przypadków od początku epidemii w Polsce.

Politycy już zdążyli wstępnie zareagować na złe statystyki. Gdy zakażeń było mało, ogłaszali, że to ich zasługa. Dziś poinformowali, że wysoki wynik to... wina społeczeństwa. Zapowiadają też przywrócenie ograniczeń.

Znowu lockdown?

Premier Mateusz Morawiecki mówił w czwartek o przymusowej kwarantannie, rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował o możliwym wprowadzeniu bardzo wysokich kar za brak maseczki na twarzy, a minister zdrowia Łukasz Szumowski przerwał urlop. Rzecznik rządu mówi tymczasem o...  ponownym lockdownie.

Powrót ograniczeń jest możliwy, ale mamy nadzieję i do tego dążymy, aby to nie był taki lockdown, jak wcześniej

  - powiedział Piotr Müller w Polsat News.
Jakie dokładnie ograniczenia czekają Polaków. O godzinie 15 w Ministerstwie Zdrowia zwołany został sztab kryzysowy, na którym podjęte miały zostać ewentualne decyzje. Tuż po jego zakończeniu wiceminister Janusz Cieszyński udał się do premiera.

Być może wydamy jakiś komunikat

- oznajmił Onetowi wiceminister Waldemar Kraska. Jaki i kiedy? Nie wiadomo.

Przeczytaj więcej
Komentarze