18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus w Polsce

Obostrzenia zostaną przywrócone. Szumowski mówi kiedy

18.06.2020  10:25
Koronawirus. Szumowski: obostrzenia zostaną przywrócone
Koronawirus. Szumowski: obostrzenia zostaną przywrócone Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Minister Zdrowia Łukasz szumowski zapowiedział w czwartek przywrócenie części obostrzeń w związku z epidemią. Kiedy możemy spodziewać się zmian?

Epidemia koronawirusa trwa, co gorsza, ma się w Polsce świetnie. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia i GIS zdjęły niemal wszystkie obostrzenia, a Polacy i tak nie przestrzegają tych, które pozostały. Coraz mniej osób zasłania usta i nosy, nawet w mocno zatłoczonych, nieklimatyzowanych miejscach.

Minister Zdrowia już teraz wie, że nie poradzimy sobie z epidemią tak łatwo, jak było to w planach. W Polskim Radiu zapowiedział, że z koronawirusem SARS-COV-2 walczyć będziemy jeszcze długie miesiące. Co gorsza, czeka nas przywrócenie obostrzeń.

Znów nas zamkną?

Kiedy i jakie rygory zostaną przywrócone? Czy Polskę znów czeka niemal całkowite "zamrożenie"? Szczegółów jak na razie nie znamy, nie zna ich też minister zdrowia. Wie jedno. Jesienią znów odczujemy poważne skutki epidemii i właśnie wtedy musimy liczyć się z ponownymi ograniczeniami.

Będzie i epidemia grypy, i epidemia COVID-19 naraz - ostrzga Szumowski.

Minister zdrowia zapowiedział też, że póki nie zostanie wynaleziona szczepionka, nie wrócimy do normalnego życia.

Są ogniska, wiem, że te ogniska będą się pojawiały, dopóki nie będziemy mieli szczepionki - powiedział. - Co jakiś czas będziemy słyszeli, że ten czy inny zakład pracy, czy takie środowisko jest w kwarantannie i tak będziemy żyli jeszcze do końca roku, albo do wiosny, do lata - dodał.

Przeczytaj więcej
Komentarze