18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostry atak

KOSZMARNE ŁUPNIĘCIE KORONAWIRUSA. Wiceminister zdradził dane

15.09.2021  09:37
Ostry atak pandemii
Ostry atak pandemii Fot: Planeta.pl

Połowa września i jest zapowiadany ostry atak pandemii. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Jest bardzo źle.

Czwarta fala koronawirusa zaczyna przybierać mocno na sile. W poniedziałek mieliśmy niespełna 300 nowych zakażeń, dwa dni później jest ich ponad dwa razy więcej. Tak dużego wzrostu i takiej liczby przypadków nie było od miesięcy!

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w środę rano gościł w Polskim Radiu 24. Tam wyjawił najnowsze dane o stanie pandemii w Polsce. Tylko ostatniej doby potwierdzono aż 767 nowych zakażeń koronawirusem. Niestety gwałtownie wzrosła też liczba zgonów wywołanych chorobą COVID-19 - odeszło aż 21 pacjentów.

Dzisiejszy wynik, jeśli chodzi o nowe zakażenia powinien być dla nas już nie żółtym światłem ostrzegawczym, ale czerwonym. Nowych przypadków codziennie bardzo przybywa. Dzisiejszy wynik to jest 767 nowych przypadków. Co także jest bardzo niepokojące, mamy 21 osób, które zmarły 

- mówił Waldemar Kraska w Polskim Radiu 24.

Czwarta fala pandemii = fala niezaszczepionych

Wiceminister zdrowia wskazał, że niemal wszystkie osoby, u których wykrywane jest zakażenie i które trafiają do szpitali, to pacjenci niezaszczepieni. - Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych - powiedział Kraska.

To czerwona lampka, która pokazuje, jeszcze warto się zaszczepić

- dodał, ostrzegając, że sytuacja pandemiczna znów zaczyna wymykać się spod kontroli.

Do tej pory w Polsce w pełni zaszczepiło się zaledwie 19,1 mln osób.

Czytaj także
Przeczytaj więcej