18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szok

To jawna kpina z Polaków. Ministerstwo Zdrowia sięga dna

30.11.2020  11:01
Koronawirusa nie ma, bo nie robimy testów? Szokujące dane
Koronawirusa nie ma, bo nie robimy testów? Szokujące dane Fot: Planeta.pl

To już totalne przegięcie. tak mało testów na koronawirusa nie było już dawno. Stąd szokujący spadek nowych zakażeń?

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o niespełna 6 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem SARS-COV-2. Tak "małej" liczby nie mieliśmy w Polsce od dawna. Czy to wynik cudownego działania obostrzeń, czy może specyficznego podejścia do pandemii w Polsce?

Od samego początku WHO i epidemiolodzy powtarzają: jedyny sposób, by naprawdę pozbyć się pandemii, to testy. Tymczasem w Polsce ciągle mamy z tym wielki problem, a ostatniej doby przeszliśmy samych siebie. W całej Polsce wykonanych zostało zaledwie 25,1 tysięcy badań na obecność SARS-COV-2 w organizmie.

Polska nie testuje na SARS-COV-2

Jeśli zagłębimy się w dane udostępnione w poniedziałek przez Ministerstwo Zdrowia, dowiemy się, że wcale nie przebadano 25 tysięcy osób - to liczba pobranych próbek. Testom poddano dokładnie 24 663 osoby.

Wszystkim oburzonym i zdziwionym przypomnimy tylko: jeśli choroba nie została zdiagnozowana, można uznać, że jej nie ma, prawda?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze