18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa WIEŻA BABEL?

Kościół zbuduje wieżowiec w Polsce. "Zgoda papieża"

18.02.2022  15:17
Wieżowiec Roma Tower w Warszawie. Kościół i wielka inwestycja
Wieżowiec Roma Tower w Warszawie. Kościół i wielka inwestycja Fot: Grzegorz GALAZKA/East News

W Warszawie powstanie nowa WIEŻA BABEL? A może księża i biskupi chcą sięgnąć nieba za życia? Kościół do spółki z deweloperem zbuduje w stolicy Polski ogromny wieżowiec Roma Tower, a sam papież Franciszek wydał zgodę na inwestycję.

Wieżowce w centrum Warszawie będą miały nowego kolegę. Jak ujawnia „Wprost”, papież Franciszek wydał zgodę, by Kościół i deweloper zbudowali w stolicy Roma Tower, czyli 130-metrowy wieżowiec. Znajdą się w nim nie tylko biura i sklepy, ale też SPA i obiekty handlowe.

Roma Tower. Po co Kościół buduje wieżowiec?

„Wprost” podaje, że kościelny wieżowiec stanie u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej. Pełnomocnik Archidiecezji Warszawskiej, mec. Artur Nowicki podkreśla, że „projekt realizowany jest przez spółkę prawa handlowego, której Kościół jest wspólnikiem”.

Roma Tower to inwestycja deweloperska realizowana do spółki z Archidiecezją Warszawską. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez dewelopera BBI Development, Roma Tower będzie miała powierzchnię ponad 62 tys. mkw. Znajdą się w niej biura, sala konferencyjna, powierzchnie handlowe czy centrum fitness i SPA – informuje Radiom ZET.

Wszystkie zgody są już wydane, więc budowa ruszy lada moment. Jest nawet potwierdzenie od konserwatora zabytków i wspomniana zgoda Watykanu. Pozostaje tylko pytanie, po co Kościołowi wieżowiec w Warszawie?

Misją Kościoła nie jest oczywiście budowanie wieżowców i Kościół wieżowców nie buduje. Natomiast sposób gospodarowania majątkiem, a więc tym, co Kodeks prawa kanonicznego nazywa „dobra doczesne Kościoła”, służyć ma misji Kościoła. Znany i ceniony na rynku deweloper warszawski zaproponował gospodarczy sposób wykorzystania tej nieruchomości – wyjaśnił mec. Nowicki. (radiozet.pl)

logo Tu się dzieje