18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odważnie...

Kościoły TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH?! Prymas podjął decyzję

12.09.2021  11:43
Antyszczepionkowcy nie wejdą do kościoła?
Antyszczepionkowcy nie wejdą do kościoła? Fot: LIDERO/Shutterstock

Jeśli liczba zakażeń nadal będzie rosła, rząd nie wyklucza przywrócenia części restrykcji. Jednym z omawianych ostatnio pomysłów jest udostępnienie świątyń jedynie dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych na COVID-19. Nowe prawo miałoby zachęcić do szczepień, lecz pomysł nie przekonuje duchownych.

Prymas Polski abp Wojciech Polak w rozmowie z RMF FM mówił o tym, jak ważne są szczepienia oraz skomentował pomysły dotyczące "paszportów covidowych".

Jeżeli chcemy być odpowiedzialni za życie i zdrowie swoje i swoich najbliższych, a także tych, z którymi się spotykamy, to drogą do tego, żeby to było bezpieczne i naprawdę, żebyśmy sobie nie zaszkodzili jest szczepienie - mówił prymas w rozmowie z RMF FM.

Duchowny uważa, że szczepienia przeciw COVID-19 są "jedyną drogą do tego, żeby powstrzymać pandemię" i ochronić przed kolejnymi falami zarazy.

Kościół nie wpuści antyszczepionkowców?

Abp Polak został także zapytany o udostępnienie świątyń tylko dla ozdrowieńców lub zaszczepionych. Jak przyznaje hierarcha, kościoły są wyjęte z systemu przedstawiania "paszportu covidowego".

Widzimy, że zwiększenie liczby osób, które mogą uczestniczyć w kościele, jest także motywowane tym, że jest już cała grupa osób, które są zaszczepione i stąd mniejsze jest to niebezpieczeństwo wzajemnego zakażenia się - stwierdził duchowny.

Zdaniem prymasa "paszporty covidowe" raczej nie zmienią sytuacji, gdyż w krajach, w których obowiązują, wierni bez szczepienia także wpuszczani są do świątyń. Przed rozsiewaniem zarazy w kościołach chronić mają maseczki i dezynfekcja rąk.