18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat..

10-latek zmarł podczas zajęć wf. Szkołę sprawdza kuratorium

Bartłomiej Ciepielewski
07.09.2021  14:47
Tragiczny wypadek podczas lekcji wf
Tragiczny wypadek podczas lekcji wf Fot: Mykola Komarovskyy/Shutterstock

Początek roku szkolnego okazał się tragiczny dla 10-latka z Kostomłotów na Dolnym Śląsku. Chłopiec podczas ćwiczeń na sali gimnastycznej spadł z drabinki. Do poszkodowanego nie przyjechała karetka, a reanimację przeprowadzał lekarz z pobliskiej przychodni. Teraz kontrolą szkoły zajęło się kuratorium.

Mieszkańcy Kostomłotów nadal przeżywają wydarzenia, do których doszło kilka dni temu w jednej ze szkół podstawowych. Podczas zajęć wychowania fizycznego 10-letni uczeń spadł z drabinki, po czym stracił przytomność. Nauczyciel natychmiast wezwał pogotowie, lecz karetka nie przyjechała.

10-latek zmarł w szkole

Na miejsce dotarł lekarz z pobliskiej przychodni. Do poszkodowanego 10-latka próbowano wezwać śmigłowiec LPR, lecz maszyna była już zaangażowana w inną akcję ratunkową. Po pewnym czasie przysłano śmigłowiec z innego województwa.

Po ok. 15 minutach od przyjazdu straży, na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, a po nim także ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo trwającej około dwóch godziny resuscytacji nie udało się uratować życia chłopca - mówił w rozmowie z PAP dyżurny PSP w Środzie Śląskiej.

Obecnie w szkole przeprowadzana jest kontrola kuratorium. Inspektorzy sprawdzą, czy szkoła jest odpowiednio wyposażona, oraz czy przestrzegane są wszystkie zasady bezpieczeństwa. Sprawą zajmuje się prokuratura, która wyjaśnia również, dlaczego na miejsce zgłoszenia nie wysłano karetki.