18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszliwe

Koszmar się spełnił. Winda RUNĘŁA w Poznaniu, w środku byli ludzie

18.06.2021  15:13
Poznań: Winda runęła w dół
Poznań: Winda runęła w dół Fot: Andrzej Zbraniecki/East News

Poznań wciąż jest w wielkim szoku. W jednym z tamtejszych budynków w dół runęła szkolna winda - niestety, w środku byli ludzie. Poszkodowani natychmiast trafili do szpitala - było o krok od większego dramatu.

Poznań długo się z tego nie otrząśnie, mogło dość do wielkiej tragedii. W jednej z tamtejszych szkół runęła winda, znajdująca się na drugim piętrze. W środku nie było dzieci, ale w chwili wypadku znajdowali się tam pracownicy placówki, którzy zostali prędko przewiezieni do szpitala.

Wiele osób obawia się korzystania z windy właśnie z powodu ewentualności jej upadku. Z tej przyczyny nawet ci mieszkający na bardzo wysokich piętrach, czasem wolą po prosty skorzystać ze schodów i nie ma w tym nic dziwnego - zwłaszcza w obliczu tego, co wydarzyło się w Poznaniu.

Poznań: Winda RUNĘŁA w szkole

Do dramatu doszło w Szkole Specjalnej nr 105 przy ulicy Nieszawskiej w Poznaniu w czwartek około godziny 13 doszło do groźnej sytuacji. Winda spadła nagle z drugiego piętra - nikt nie mógł przewidzieć, że coś takiego się stanie. Zgłoszenie o wypadku potwierdził dyżurny wielkopolskich strażaków.

Z ulicy Nieszawskiej otrzymaliśmy zgłoszenie o upadku windy z drugiego piętra. W akcji wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej. Lądował tam śmigłowiec LPR

- poinformował strażak w rozmowie z portalem "Poznań Nasze Miasto".

Jedna osoba z uczestniczących w upadku ma uraz kończyn dolnych, a druga doznała urazu kręgosłupa. Mamy nadzieję, że mężczyźni wyjdą z tego cało i szybko powrócą do pełni sił i zdrowia.

Akurat w tym momencie dwóch pracowników - nauczyciel i woźny - woziło książki do biblioteki. Winda się obsunęła i wezwano służby, które pojawiły się błyskawicznie. Szczęśliwie skończyło się na złamaniach

- powiedziała Katarzyna Przybył, dyrektorka ZSS nr 105 w rozmowie z TVN24.

Jednocześnie dyrektorka szkoły zapewniała, że windy mają regularny przegląd i nikt nie spodziewał się z ich strony takiego problemu. Serdecznie współczujemy pracownikom placówki tego strachu, którego się najedli w chwili wypadku.