18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie gorzej?

Koszmarna DROŻYZNA, REKORDOWA INFLACJA

15.11.2021  14:58
Drożyzna w Polsce
Drożyzna w Polsce Fot: Marek BAZAK/East News

Cała Polska tonie w przerażających wzrostach cen. Koszmarna drożyzna i rekordowa inflacja to obok czwartej fali pandemii koronawirusa i kryzysu na granicy — nasz największy problem.

Ceny idą w górę, a nasze zarobki dalej szorują po dnie. Czyżby wkrótce miało zabraknąć nam na chleb i inne podstawowe produkty? Wzrosty kosztów życia i galopująca inflacja naprawdę dają nam w kość.

Drożyzna w Polsce wciąż się pogarsza

Drożyzna w Polsce z dnia na dzień jest większa, każdy może to zauważać. W górę poszły nie tylko ceny jedzenia, ale również usług. Latem wyjazdy na urlop przy obecnych stawkach stały się prawie niemożliwe dla przeciętnego Polaka, a będzie tylko gorzej! 

Do tej pory ludzi skarżyli się głównie na ceny w restauracjach i na wyjazdach urlopowych, ale teraz drożyzna wchodzi na nowy poziom. Nawet za pieczywo musimy zapłacić krocie. To niestety nie koniec — płacimy jak za złoto również za inne, podstawowe produkty.

W październiku 2021 roku ceny towarów i usług w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu wzrosły o 6,8 procent

– podał Główny Urząd Statystyczny.

Obecnie żywność i napoje bezalkoholowe są droższe o 5 proc. niż w zeszłym roku. Znacznie droższe jest mięso drobiowe (18,8 proc.) oraz tłuszcze roślinne (15,5 proc.). Wyraźnie więcej płacimy także za cukier (11,3 proc.) oraz pieczywo (9,4 proc.). 

Co więcej, Polacy dalej muszą mierzyć się z kolosalnymi wzrostami cen paliwa. Ich koszt jest o 33,9 proc. wyższy niż przed rokiem. Benzyna jest o 31 proc. droższa, a olej napędowy - o 34,5 proc. 

Niestety, prognozowane są dalsze wzrosty. Jak my to przeżyjemy?